Пошук
Close this search box.
Уряд вводить нові правила для експорту агропродукції в умовах воєнного стану
0

Уряд схвалив постанову № 1132 «Про реалізацію експериментального проекту з верифікації суб’єктів агропромислового комплексу в умовах воєнного стану». Документ змінює правила експорту аграрної продукції. Постанову підготовлено Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Нові правила повинні  унеможливити  зловживання та порушення законодавства під час експорту агропродукції. А також захистити права агропідприємців, які дотримуються законодавства щодо експорту.  

Координаторами експериментального проекту є Мінагрополітики, Мінекономіки, Мінцифри, Мінфін, Держмитслужба, ДПС.

Буде сформований перелік верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу, які здійснюють експорт товарів. Зокрема, зернових, олійних і продуктів переробки. 

Підприємець для включення в перелік експортерів повинен відповідати 4 критеріям:  

  1. Бути платником ПДВ на момент подачі заявки на експорт та станом на 23 лютого 2022 року.
  2. Не мати податкового боргу з повернення валютної виручки.
  3. Щодо підприємця не складався  акт ДПС про відсутність за місцем юридичної реєстрації при перевірці дотримання валютного законодавства.
  4. Підприємець має документальне підтвердження від банку, з яким працює, що з 23 лютого 2022 року по 27 жовтня 2023 року він провів хоча б одну успішну експортну операцію, по якій було повернення валютної виручки.

Для включення в перелік верифікованих експортерів, підприємець по-перше, має зареєструватись в ДАР, якщо він там ще не  зареєстрований.  По-друге, отримати лист підтвердження з банку щодо проведення успішної експортної операції. І третім кроком – подати заявку в ДАР, де вказати код платника ПДВ та додати скан копію листа з банку.

Рішення про включення в перелік експортерів буде ухвалено протягом 3 робочих днів після подачі заявки. 

Оновлення відомостей про агропідприємців, які включені до переліку верифікованих суб’єктів, здійснюватиметься щодня.

Алгоритм формування переліку верифікованих субʼєктів АПК ( .pdf , 6.16 Мб )

Джерело та фото: minagro.gov.ua

Зараз читають