Пошук
Close this search box.
В Кабміні схвалили оновлений механізм агроекспорту
zerno

В Кабінеті міністрів України схвалили оновлений алгоритм експорту чотирьох видів агропродукції до п’яти прикордонних країн Євросоюзу. Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, пише agropolit.com.

Рішення стосується експорту кукурудзи, ріпаку, соняшнику, пшениці. Згідно з новим алгоритмом, ці продукти мають отримати ліцензію від Мінекономіки, погоджену з Мінагрополітики.

В Мінагро назвали конструктивним рішення Єврокомісії зняти обмеження на ввезення української агропродукції і ввести додаткові заходи контролю. Міністр підкреслив, що відповідно до нових умов, Україна надала Єврокомісії план контролю за експортом. Микола Сольський наголосив, що пропозиція України має розрядити ситуацію. 

Згідно з нашим планом дій Україна буде контролювати і регулювати експорт наступним чином. Ми погоджуємо з Єврокомісією і з країнами імпортерами необхідний перелік і об’єм аграрної продукції з чотирьох культур, вони в свою чергу визначають чи готові приймати ці культури, коли і в яких об’ємах. Лише після цього ми видаємо дозволи нашим підприємствам на експорт продукції.  Україна контролює свій експорт і погоджує його з приймаючими країнами», – сказав Микола Сольський.

Джерело та фото: agropolit.com

Зараз читають