Пошук
Close this search box.
В Україні рентабельність цукрового виробництва має позитивну динаміку
czukor

Не зважаючи на те, що через високу ціну на цукор у Європейському Союзі, а отже, збільшення привабливості цього напрямку для агровиробників, прогнозується збільшення посівних площ під цукровим буряком, дефіцит цукру у регіоні все ж збережеться. Пише ukrsugar.com

Про це йшлося на 32-му Міжнародному семінарі Міжнародної організації цукру (International Sugar Organization) у Лондоні, повідомляє пресслужба «Укрпромінвест-Агро».

21-22 листопада 2023 року в Лондоні відбувся 32-й Міжнародний семінар Міжнародної організації цукру (International Sugar Organization).

До столиці Туманного Альбіону завітали світові виробники цукру, імпортери та провідні експерти галузі. Представники Групи компаній «Укрпромінвест-Агро» також долучилися до семінарів та обговорили з колегами проблеми галузі, вектори її подальшого розвитку та роль нашої держави у цьому.

Зокрема, предметом особливої уваги учасників семінару було питання дефіциту цукру у світі у 23/24 маркетинговому році, який прогнозовано збережеться і у наступному сезоні. Не зважаючи на те, що через високу ціну на цукор у ЄС , а отже, збільшення привабливості цього напрямку для агровиробників, прогнозується збільшення посівних площ під цукровим буряком, дефіцит цукру у регіоні все ж збережеться.

Натомість, за словами генерального директора УПІ-АГРО Романа Огородова, в Україні стабільно маємо профіцит цукру, який в наступному сезоні буде зростати. За деякими оцінками, в наступному році посівні площі під цукровим буряком в Україні збільшаться на 10-20%, а виробництво цукру зросте до 2 млн т у рік. Наразі в Україні вже виробляють близько 1,8 млн т цукру, а внутрішнє споживання становить 900 тис. т.

«Україна активно експортує цукор до ЄС, і це буде продовжуватися в наступному сезоні, щоб покрити дефіцит на ринках деяких країн Європейського Союзу. Окрім того, український цукор цікавий і для світового ринку, де, за прогнозами експертів, відбудеться збільшення дефіцитного балансу цього продукту. Тому, навіть враховуючи усі логістичні та інші труднощі, спричинені війною, рентабельність цукрового виробництва в Україні буде мати позитивну динаміку», – зазначив Роман Огородов.

Джерело та фото: Ukrsugar

Зараз читають