Український зерновий сектор може втратити в цьому році більше $3,2 млрд через видатки на логістику, а також високі ціни на добрива та пальне. Про це повідомляє Reuters.
Агросектору загрожує скорочення посівних площ у наступні роки. Україна є одним із провідних світових виробників та експортерів продовольства, а її аграрний сектор є традиційно прибутковим. Українська влада та аграрії не звітували про фінансові результати у 2022 році.
До російського вторгнення Україна відправляла основну частину свого експорту через глибоководні порти в Чорному морі, які були повністю або частково заблоковані з лютого 2022 року.
Обмежені експортні можливості, які зараз зосереджені на невеликих портах річки Дунай і залізниці до Східної Європи, збільшили логістичний компонент і, як наслідок, знизили ціни, які трейдери можуть запропонувати фермерам.
Закриття портів також призвело до різкого зростання цін на імпортне паливо, насіння, добрива та запчастини для аграрної техніки. Українські аграрії стверджують, що собівартість виробництва пшениці у 2023 році становила близько $146 за т, а середня ціна реалізації – $102. Фермери витрачають $149 на вирощування кукурудзи, а можуть продати її за $94.
Джерело та фото: agropolit.com