Пошук
Close this search box.
В Україні змінюються вимоги до магазинів та супермаркетів: які нові правила готує уряд
супермаркет

Уряд України запроваджує нові вимоги для магазинів і супермаркетів, щоб зробити їх більш інклюзивними та доступними. Відтепер торгові заклади повинні будуть встановлювати пандуси та усувати пороги, що перешкоджали доступу для маломобільних груп населення. Ці зміни передбачені оновленими Правилами торговельного обслуговування населення, про що повідомив Данило Гетманцев, голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики. Пише obozrevatel.com

Згідно з новими правилами, під час будівництва, реконструкції, реставрації або капітального ремонту торгових приміщень необхідно враховувати чинні державні будівельні норми. Це забезпечить доступність магазинів і супермаркетів для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп, незалежно від призначення приміщення та форми власності.

У Мінекономіки наголошують, що в Україні налічується близько 2,7 мільйона осіб з інвалідністю, що становить 6,6% від загальної кількості населення. Однак ринкові механізми не сприяли забезпеченню доступності торговельних приміщень для цієї категорії споживачів, оскільки відсутність інвалідності у покупців не впливала на прибутки бізнесу. Крім того, чинні правила торгівлі не передбачали пристосування торгових закладів до потреб маломобільних груп.

Нові правила мають на меті усунути ці недоліки та забезпечити рівний доступ для всіх споживачів. Проте, як зазначає Гетманцев, завдання не є простим: потрібно знайти баланс між необтяжливими вимогами для торгових підприємств та забезпеченням ефективного захисту прав мільйонів українців, які користуються послугами цих закладів.

Як супермаркети порушують правила обслуговування

Окрім питань інклюзії, магазини та супермаркети зобов’язані дотримуватись чинного законодавства щодо повернення товарів. Непродовольчі товари, навіть якщо вони були придбані під час акції, підлягають обміну або поверненню. Згідно з законом, споживач має право обміняти товар належної якості на аналогічний у продавця, у якого його було придбано.

Існує кілька причин, через які покупець має право вимагати обміну товару, серед яких форма, габарити, фасон (для одягу), колір або розмір товару. Споживач може скористатися цим правом протягом 14 днів після покупки, якщо інший термін не був визначений продавцем. При цьому день покупки не враховується. Отже, заяви на кшталт “акційний товар не підлягає поверненню або обміну” є порушенням закону.

Джерело інформації та фото: obozrevatel.com

Зараз читають