Пошук
Close this search box.
Верховна Рада ухвалила держбюджет на 2024 рік
держбюджет

У Верховній Раді затвердили у другому читанні державний бюджет на 2024 рік і порівняно з першою версією він змінився несуттєво. Про це повідомляє AgroPolit.

Основними пріоритетами майбутнього бюджету заявлені:

  • відновлення економіки,
  • підвищення соціальних стандартів,
  • підтримка ветеранів,
  • захист населення,
  • зміцнення обороноздатності.

Основна частина витрат пов’язана з обороною України. До другого читання депутати змогли збільшити план доходів. При цьому їх навіть зараз не вистачає на покриття бюджетних потреб. Дефіцит перевищує 20% ВВП. Його планують компенсувати завдяки закордонній підтримці.

У документі зменшили прогноз щодо зростання економіки і підвищили його щодо зміцнення гривні. Фінальну версію бюджету мають оприлюднити після того, як її підпише президент.

Витрати держбюджету запланували на рівні 3,36 трлн грн. Цей показник близький до закладеного у бюджет 2023 року. Доходи оцінюють у 1,77 трлн грн. Вони на чверть перевищують результати 2023 року. Доходи вдалося збільшити на 22 млрд грн між першим і другим читанням.

План з доходів вдалося скоригувати за рахунок ренти, ввізного мита, ПДВ на імпорт. Також на прогноз позитивно вплинув податок на прибуток банків.

Джерело та фото: Agropolit

Зараз читають