Пошук
Close this search box.
Впровадження другого етапу ринку земель – невід’ємна складова відбудови українського аграрного сектору, − Денис Башлик
минагро

Ринок земель, як і земельна реформа, приймалися для того, аби створити можливості: для землевласників − реалізувати свої права, для бізнесу – розвиватися. І на сьогодні ми вже бачимо результати такої взаємодії – синергію ринку з іншими ініціативами Уряду. Про це зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик під час публічної дискусії: «Ринок земель в Україні: стан, ефективність, прозорість».

«Якщо говорити про існування ринку земель в контексті відбудови України, можна простежити трансформацію аграрного сектора, це пов’язано з викликами сьогодення, перш за все, спричиненими війною. Наразі значна кількість сировинних виробників мають тенденцію руху в бік переробки. Водночас переробка та довгострокові інвестиційні проєкти – вкрай складні, а часом неможливі на орендованих землях. Такий актив вважається непостійним і кредитувати ці землі ніхто не хоче. З огляду на це, другий етап ринку земель лише посилює свою важливість. Перш за все, в умовах відбудови», – підкреслив Денис Башлик.

Він додав, що земельна реформа, зокрема, відкриття ринку для юридичних осіб – мають сприяти розвитку глибокої переробки в агропромисловому комплексі, що дасть змогу залучати кошти іноземних та вітчизняних інвесторів, здійснюючи довгострокові проєкти, реалізація яких за умов оренди була б малоймовірною.

«Перший етап ринку земель дозволив державі адаптуватися і покращити ті процедури, які на сьогодні вже прийняті. За ці два роки дійсно було спрощено низку законодавчих процедур, які у першій редакції Закону було неможливо передбачити. Коли відкриється ринок земель для юридичних осіб – з’явиться ще один суб’єкт, який за аналогічними процедурами, що вже існують для фізичних осіб, потрібно буде перевіряти. Йдеться зокрема про розвиток системи моніторингу земельних відносин, яка має запрацювати у 2024 році», – резюмував Денис Башлик.

Джерело та фото: minagro.gov.ua

Зараз читають