Пошук
Close this search box.
Виробленого цукру достатньо для внутрішніх потреб українців та забезпечення необхідних обсягів експорту, – Тарас Висоцький
004

Протягом 2023-початок 2024 року було вироблено близько 1 млн 800 тисяч тонн цукру. Середня оптова ціна за тонну на початку 2024 року складає 23-24 гривні за кілограм.

Про це повідомили на черговій нараді з питань розвитку цукрової галузі під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького.

Участь у засіданні взяли представники Національної асоціації цукровиків України («Укрцукор») та профільні підприємці.

Як зазначив Тарас Висоцький, загалом ситуація на ринку цукру стабільна. Виробленого продукту достатньо для внутрішніх потреб українців та забезпечення необхідних обсягів експорту.

Зокрема, за його словами, для внутрішніх потреб українців щорічно потрібно до мільйона тонн цукру. Згідно з Меморандумом про взаєморозуміння, граничний обсяг експорту цукру в 2023/2024 маркетинговому році становить до 650 тис. тонн.

Під час наради також обговорили питання планування посівних площ на 2024 рік та розширення ринку експорту цукру.

Довідково. Міністерство аграрної політики та продовольства України та Національна асоціація цукровиків України («Укрцукор») в листопаді 2023 року підписали Меморандум про взаєморозуміння. Згідно з документом, врегульовуються обсяги експорту цукру на основі попереднього балансу попиту і пропозиції в 2023/2024 маркетинговому році.

Джерело та фото: FB-сторінка МінАгро

Зараз читають