Пошук
Close this search box.
Виробництво хмелю в Україні врегулюють відповідно до стандартів ЄС
хміль

Українська галузь хмелярства має бути врегульована відповідно до європейського законодавства, а виробництво високоякісної хмелевої продукції повинно відбуватися за стандартами ЄС. Пише uprom.info

Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький на комітетських слуханнях «Стан та перспективи розвитку вітчизняної галузі хмелярства», що відбулись в Житомирі, передає Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

“Маємо відродити українську галузь хмелярства і підняти її до конкурентного європейського рівня. Нещодавно Мінагрополітики представило парламентському Комітету з питань аграрної та земельної політики доопрацьований проєкт закону “Про хміль та хмелепродукти» (9234). В документі унормовано митні формальності імпорту; порядок перевірки хмелю при імпорті на відповідність мінімальних ринкових вимог; структура центрів, органів та видів документів з сертифікації. Запроваджується сертифікація хмелю на території України”, – розповів він.

Зазначається, що учасники комітетських слухань відвідали на Житомирщині підприємства, які займаються вирощуванням, збиранням, сушінням та зберіганням хмелю. Традиційно Житомирщина залишається головним виробником хмелю в Україні. На сьогодні там знаходиться основна частина всіх площ хмелевих насаджень.

Аграрії Житомирщини та науковці галузі наголошують, що готові збільшувати вирощування хмелю, забезпечувати переробну галузь вітчизняною сировиною та нарощувати експорт даної продукції. Українські селекційні досягнення в галузі хмелярства є досить затребуваними, як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку.

За результатами проведення комітетських слухань, вирішили врахувати в пропозиції від представників профільної галузі та наукових кіл та відобразити у профільному законодавчому акті.

Джерело та фото: uprom.info

Зараз читають