Пошук
Close this search box.
З 8 червня в Україні буде менше відключень електроенергії
світло

Вже від завтра, 8 червня, в Україні стане менше відключень електроенергії. Але так триватиме недовго, ймовірно два тижні. Далі ситуація знову загостриться. Що спричиняє такі коливання в енергопостачанні, розповів очільник Укренерго Володимир Кудрицький в ефірі ток-шоу “Української правди”.

Вже зранку 8 червня в Україні, ймовірно, будуть переглянуті графіки відключень електроенергії у бік пом’якшення. Це буде пов’язано з тим, що з ремонту вийде один із атомних енергоблоків. Це дасть змогу збільшити обсяг генерації і дозволить застосовувати до споживачів м’якші відключення, каже Володимир Кудрицький.

Подібна ситуація вже була наприкінці травня, коли споживачам на кілька днів раптом майже перестали відключати світло. Але згодом усе повернулося. Це не пов’язана з якимось іграми або шантажем енергетиків, як дехто поквапився зробити висновки. Просто тоді також вийшли з ремонту два атомні енергоблоки і почали давати струм.

Але за кілька днів у ремонт було виведено два чергові енергоблоки, і ситуація повторилась. Причому вона загострилася ще й через те, що настала спека, і українці почали масово використовувати охолоджувальні прилади.

Отже тепер із введенням одного енергоблоку потужність в електромережі має зрости, і графіки відключень пом’якшать.  

“Ми очікуємо, що в ніч з п’ятниці на суботу вийде в роботу додатковий блок на АЕС і це на два тижні дасть приємну приварку до потужності, якою ми володіємо по всій енергосистемі. Тобто графіки не зникнуть, але стануть м’якші по всій енергосистемі”.

Втім, це не надовго, попередив Кудрицький. Адже по тому стануть на ремонт чергові атомні енергоблоки. А крім того, в липні почнеться найбільша спека, і енергоспоживання зросте ще більше.

Зараз читають