Пошук
Close this search box.
З початку року піротехніки обстежили понад 80 тис. га земель сільгосппризначення
01

В березні саперні підрозділи урядових та неурядових операторів обстежили понад 26,5 тис. га земель сільгосппризначення, повернули в господарську експлуатацію – майже 23,5 тис. га. Усього з початку року обстежено 80,3 тис. га земель, з яких повернуто в експлуатацію близько 74 тис. га. Про це повідомила Перший віцепрем’єр-міністр України — Міністр економіки України Юлія Свириденко з посиланням на дані ОВА.

«Протягом березня наші піротехніки повернули аграріям ще майже 23,5 тис. га земель. А усього з початку року повернуто в експлуатацію близько 74 тис. га. Це, умовно, «плюс» 350 тисяч тонн пшениці, які аграрії вже цього року зберуть з очищених від мін та вибухівки полів. Важливо, що станом на кінець березня 80% повернутих площ вже активно використовувалася за призначенням», – зазначила Юлія Свириденко.

Як підкреслила Перший віцепрем’єр-міністр України — Міністр економіки України, Уряд комплексно вирішує завдання з пришвидшення очищення території України від мін.

«Працюємо за всіма визначеними напрямками. В березні ухвалено порядок компенсації аграріям, які замовлятимуть послуги з гуманітарного розмінування земель. Це важливий крок до запуску ринку гуманітарного розмінування. Підписали угоду з Palantir,  – передові технології з аналізу big data, та штучний інтелект допомагатимуть нам більш ефективно організувати роботу з обстеження та розмінування. Дуже активно працюємо над впровадженням вітчизняних розробок та посилення спроможностей операторів шляхом закупівлі української техніки та обладнання», – зазначила Юлія Свириденко.

За словами Першого віцепрем’єр-міністра України — Міністра економіки України в березні зросла кількість підрозділів, що здійснювали  гуманітарне чи оперативне розмінування, а також кількість залучених до роботи машин розмінування.

Джерело та фото: uga.ua

Зараз читають