Пошук
Close this search box.
Запаси пшениці в Індії впали до мінімуму за 7 років, оскільки уряд продає більше, щоб заспокоїти ціни
пшениця

Запаси пшениці в Індії на державних складах впали до 19 млн тонн, що є найнижчим показником за сім років, повідомили в п’ятницю два джерела в уряді.

Минулого року Індія заборонила експорт після того, як виробництво було скорочено через хвилю спеки, а продажі за кордоном збільшилися через вторгнення Росії в Україну, що призвело до зростання світових цін до багаторічного максимуму.

У той час як у 2023 році ціни на пшеницю в США скорегувалися більш ніж на 35%, ціни в Індії підскочили більш ніж на 20% за останні кілька місяців, незважаючи на заборону.

За словами представників торгівлі та промисловості, це пов’язано з тим, що в цьому році внутрішнє виробництво пшениці щонайменше на 10% є меншим, ніж оцінка міністерства сільського господарства про рекордне виробництво в 112,74 млн тонн.

Іншим показником низького виробництва є те, що цього року уряд закупив лише 26,2 млн тонн пшениці у місцевих фермерів у порівнянні з цільовим показником у 34,15 млн тонн.

Але, незважаючи на обмежену пропозицію, уряд чинив опір закликам сприяти імпорту шляхом зниження або скасування поточного 40% податку або прямих закупівель у провідних постачальників, таких як Росія.

«Запаси нижчі, але уряд все ще має достатньо запасів, щоб гарантувати, що ціни не підвищаться різко. Уряд все ще може вивантажити більше пшениці на ринок, якщо є вимога», – сказало одне з джерел.

«Уряд має достатні запаси до надходження на ринок наступних культур», — сказало джерело.

За словами трейдерів, фермери розпродали свої запаси, а запаси борошномельних заводів вичерпалися.

Джерело та фото: дайджест МінАгро України з посиланням на minagro.gov.ua

Зараз читають